EKİBİMİZ

Güneş Yıldırım / Kurucu Uzman

“Birbirinden değerli amaçlar için kaynak yaratmak beni mutlu ediyor. Kendimi şanslı hissediyorum.”
Fundraising Okulu’nun kurucusu olan Güneş Yıldırım, Hacettepe İngilizce İktisat mezunu. Uzun yıllar Uluslararası Çevre kuruluşu Greenpeace, BM Çocuklara Yardım Fonu UNICEF’te ve TEMA Vakfı’nda kaynak geliştirme alanında yöneticilik yaptı, kuruluşların yerel, bölgesel ve uluslararası gelişimine, sürdürülebilir kaynak sağlanmasına katkıda bulundu.

Türkiye’de sivil toplumun kaynak geliştirme kapasitesinin artmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Sivil toplum kuruluşlarına kaynak geliştirme stratejisi oluşturma ve bağışçı bağlılığı sağlamaya yönelik eğitimler ve danışmanlık hizmetleri veriyor.

Ece Ünver / Eğitmen & Blog Yazarı
Fundraising Okulu içerik yazarı ve eğitmeni Ece Ünver sivil toplum sektöründe kaynak geliştirme alanında çalışmaya WWF-Türkiye’de bireysel kaynak geliştirme yöneticiliği ile başladı. İletişim ve finans sektöründeki geçmiş deneyimlerinin etkisiyle özellikle bağışçı iletişimi, doğru ödeme sistemlerinin doğru bağış kanallarıyla entegrasyonu, kaynak geliştirme yatırımlarının planlanması, geleneksel ve dijital mecralarda bağış kampanyalarının stratejisinin hazırlanması, kaynak geliştirme programlarının verimlilik analizleri çalışmaktan keyif aldığı ve odaklandığı konular arasında. Ece, halen uluslararası bir kampanya örgütünde Kaynak Geliştirme Direktörü olarak görev yapıyor.

 

Sezen Engiz / Sosyal Medya Sorumlusu

Fundraising Okulu sosyal medya sorumlusu Sezen Engiz, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu. “Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları’nın Yeni Faaliyet Alanı: Sosyal Medya” isimli tez konusuyla Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kurumsal iletişim, halka ilişkiler, kaynak geliştirme ve sosyal medya alanlarında çalışmalar yürüten Sezen, bir sivil toplum kuruluşunda İletişim Koordinatörü pozisyonunda çalışmaktadır.