Kaynak Geliştirme ve Bağışçı Yönetimi
Türkiye’nin Kaynak Geliştirme Okulu ilk 100 mezununu veriyor
Sivil toplum kuruluşlarının ‘Kaynak Geliştirme’ kapasitesini arttırmayı amaçlayan Fundraising Okulu, ‘Kaynak Geliştirme Sertifika Programı’nda 5. dönem mezunlarını verdi. 6 Ocak’taki sertifika törenine yerel ve Uluslararası pek çok dernek ve vakıftan önde gelen isimlerle, alanda çalışan uzmanlar katıldı.
Sivil Toplumda Yeni Yıl Kampanyaları
Yeni yıla girerken her mecrada yılbaşı kampanyaları ile karşılaşıyoruz. Yılbaşı özel sektör için önemli bir iletişim ve gelir kaynağı olduğu gibi sivil toplum kuruluşları(STK) için de  önemli bir iletişim ve kaynak geliştirme fırsatı. Her geçen gün yılbaşı döneminde iletişim yapan STK sayısının arttığını görüyoruz.
Sertifika Programı’nda yeni dönemde büyük yenilik
Sertifika Programında bu yıl ilk kez katılımcı STK’lardan en az biri kaynak geliştirmeyi öğrenmekle kalmayacak, geliştireceği strateji çerçevesinde ilk pilot çalışması için bir başlangıç fonu almaya hak kazanacak. Kayıt için tıklayın.
Dijital Kaynak Geliştirme Seminerleri Serisi devam ediyor
Dijital Kaynak Geliştirme Seminerlerimizin ikincisi gerçekleşiyor. Seminerin konusu Bağışçı-sever Websiteleri Tasarlamak.
Bölüm1 – Kaynak geliştiriciler ve program uygulama ekipleri faydalanıcı görselleri konusunda ‘ideolojik’ görüş ayrılıklarına mı sahip?
Kaynak Geliştiriciler ve Program Uygulama Ekiplerinin “faydalanıcıların kampanyada nasıl yansıtılacağı” üzerine anlaşmazlıkları, “Live Aid” konserlerinden bu yana devam ediyor ve mesele yakın zamanda çözülecek gibi de durmuyor.
‘Size hangi isminizle hitap etmemi istersiniz?’ çılgınlığı…
Geçtiğimiz gün 15 yıldır çalıştığım banka bana bir kez daha ‘Size hangi isminizle hitap etmemi istersiniz?’ diye sorunca artık bu yazıyı yazmaya karar verdim. Çünkü biri bu çılgınlığa dur demeli!
Ajitasyon mu? Gerçek mi?
Yaklaşık 2 milyon Suriyeli mültecinin olduğu bir ülke olan Türkiye vatandaşıyım. İstanbul’da yaşıyorum ve artık Suriyeli mülteciler günlük hayatımın içerisindeler. Her köşe başında yardım isteyen aileleri görüyorum. Birine el uzatsan, diğer köşe başında bir başkası beliriyor.
Kaynak Geliştirme Kanallarında Çeşitlilik Neden Önemli?
Kaynak geliştirmeciler olarak en önemli görevlerimizden biri bağışçılara ulaşabilmek için en doğru kanalı ya da kanalları seçmek. Bu kararı verebilmek için de her zaman duyduğumuz ve konuştuğumuz parametrelerin başında ROI(Return on investment-yatırım getirisi) geliyor.
Bağış-sever bir STK mısınız?
Verdiğimiz tüm eğitimlerde kaynak geliştirme konusuna büyük bir ilgi olduğunu gözlemliyoruz. Her STK nasıl daha fazla kaynak sağlarız diye heyecanla dinliyor. Bu ilgi beni de heyecanlandırıyor doğrusu.
Mucizeler Gerçekleşir Ancak En İyisi Onları Planlamaktır
Bağışçılarınızı anlamanın ve onların uzun süre kurumunuza bağlı kalmasını sağlamanın pek çok yolu var. Bunlardan bir tanesi ezberinizi bozacak; size, yaptığınız işe, çalıştığınız ülke pazarına bambaşka bir bakış açısı geliştirmenizi sağlayacak çok basit bir yöntem: İlginizi çeken başka bir kurumun bağışçısı olmak!
Kaynak Geliştirme Sertifika Programı: Erken Kayıt İndirimi Fırsatı
Sevgili Fundraising Okulu Takipçileri, İlki geçen yıl gerçekleştirilen Kaynak Geliştirme Uzmanlığı Programı bu sene 1 Kasım’da başlıyor.
Yıllık Mezun Bağış Programları
Bob Dylan’ın ünlü “The Times They Are A Changin’” şarkısında söylediği gibi. Zaman değişiyor. Bizlerde zamana ayak uydurmazsak eğer onun şarkıda söylediği gibi “yüzemeyip… taş gibi batacağız…”
charity: water STK dünyasının Apple’ı olmaya niyetli…
Fundraising Okulu olarak ABD’nin en büyük fundraising konferanslarından biri olan Fundraising New York One Day Konferansı’na katıldık. Amerika’nın dört bir yanından 1000in üzerinde katılımcının olduğu konferans’ın en heyecan verici konuşmacılarından biri uzun zamandır keyifle takip ettiğimiz ve eğitimlerimizde de sık sık örnek verdiğimiz sivil toplum kuruluşu charity: water’dı.
Bu Teşekkür Sana!
Sevgili Yüz Yüzeci, Dünyanın dört bir yanında seninle karşılaşıyorum. Bu kadar içli dışlı olduğumuzdan mıdır bilinmez hayatımda ilk kez ayak bastığım yabancı memleketlerde bile seni yolda görünce içimi bir huzur kaplıyor.